2010 Yaz Gençlik Olimpiyatları'nda Ekvator Ginesi - Equatorial Guinea at the 2010 Summer Youth Olympics - Wikipedia
Ekvator Ginesi 2010 Yaz Gençlik Olimpiyatları | |
---|---|
IOC kodu | GEQ |
NOC | Ekvator Olimpiyat Komitesi |
içinde Singapur | |
Rakipler | 2 spor dalında 21 |
Bayrak taşıyıcı | Antimo Constantino Oyono Nchama[1] |
Madalyalar 74. sırada |
|
Yaz Gençlik Olimpiyatları görünüşe | |
Ekvator Ginesi yarıştı 2010 Yaz Gençlik Olimpiyatlarıaçılış Gençlik Olimpiyat Oyunları, tutuldu Singapur 14 Ağustos - 26 Ağustos 2010.
Madalya kazananlar
Madalya | İsim | Spor | Etkinlik | Tarih |
---|---|---|---|---|
Gümüş | Ekvator Ginesi Kız Futbol takımı | Futbol | Kızlar turnuvası | 24 Ağu |
Atletizm
Erkek
- Pist ve Yol Olayları
Sporcular | Etkinlik | Vasıf | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Sıra | Sonuç | Sıra | ||
Antimo Oyono | Erkekler 200m | 23.39 | 22 qD | 23.08 | 20 |
Kızlar
- Pist ve Yol Olayları
Sporcular | Etkinlik | Vasıf | Final | ||
---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Sıra | Sonuç | Sıra | ||
María del Pilar Loheto | Kızların 100 milyon | 13.83 | 30 qE | 13.71 | 29 |
Marina Ayene Nvo | Kız 1000 milyon | 3:02.64 | 15 Q | 3:05.17 | 17 |
Futbol
Kızlar
Kadro Listesi | Etkinlik | Grup Aşaması | Yarı final | Final | Sıra | |
---|---|---|---|---|---|---|
Grup B | Sıra | |||||
María Angono Rosa Mangue Leticia Nchama Biyogo Mónica Asangono Pilar Mondjeli Celestina Bikoro Justina Alene Immaculada Angue Felicidad Avomo Judit Ndong (C) Constancia Okomo Justina Lohoso Felicidad Nguema Vida Fegue Verónica Nchama Belinda Mikue Antonia Obiang Dolores Nchama | Kız Futbolu | Trinidad ve Tobago W 3-1 | 1 Q | İran W 4-1 | Şili L 1-1 PSO 3-5 | |
Şili W 4-1 |
Grup B
Takım | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ekvator Ginesi | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 6 |
Şili | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | −2 | 3 |
Trinidad ve Tobago | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | −3 | 0 |
Kaynak:[kaynak belirtilmeli ]
Trinidad ve Tobago | 1 – 3 | Ekvator Ginesi |
---|---|---|
Prescott 64' | Bildiri | Avomo 7', 40+1' V. Nchama 59' |
Yarı Finaller
Ekvator Ginesi | 4 – 1 | İran |
---|---|---|
Biyogo 32' Avomo 36' Ndong 56' (dolma kalem. ) 66' | Bildiri | Ardestani 46' |
Final
Şili | 1 – 1 | Ekvator Ginesi |
---|---|---|
Orellana 25' | Bildiri | Ndong 55' (dolma kalem. ) |
Cezalar | ||
Navarrete Rodríguez Roa González Parra Orellana | 5 – 3 | Ndong V. Nchama Nguema Obiang |
Referanslar
- ^ "Açılış Töreni için NOC Bayrak Taşıyıcılarının Listesi" (PDF) (Basın bülteni). Singapur Gençlik Olimpiyat Oyunları Düzenleme Komitesi. 14 Ağustos 2010. Arşivlenen orijinal (PDF) 2010-08-21 tarihinde. Alındı 2010-08-14.
Dış bağlantılar
- Rakip Listesi: Ekvator Ginesi[kalıcı ölü bağlantı ] - Singapur 2010 resmi sitesi