Yüzmede İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları madalya listesi (kadınlar) - List of Commonwealth Games medallists in swimming (women)
Bu bir listedir Bayanlar İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları madalyalar yüzme 1930'dan 2018'e kadar.
Mevcut program
50 metre serbest
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1990 Auckland | Lisa Curry-Kenny (AUS ) | Karen van Wirdum (AUS ) | Andrea Nugent (YAPABİLMEK ) |
1994 Victoria | Karen van Wirdum (AUS ) | Andrea Nugent (YAPABİLMEK ) | Shannon Shakespeare (YAPABİLMEK ) |
1998 Kuala Lumpur | Sue Rolph (ENG ) | Alison Sheppard (SCO ) | Toni Jeffs (NZL ) |
2002 Manchester | Alison Sheppard (SCO ) | Jodie Henry (AUS ) | Toni Jeffs (NZL ) |
2006 Melbourne | Libby Lenton (AUS ) | Jodie Henry (AUS ) | Alice Mills (AUS ) |
2010 Delhi | Yolane Kukla (AUS ) | Fran Halsall (ENG ) | Hayley Palmer (NZL ) |
2014 Glasgow | Fran Halsall (ENG ) | Cate Campbell (AUS ) | Bronte Campbell (AUS ) |
2018 Gold Coast | Cate Campbell (AUS ) | Bronte Campbell (AUS ) | hiçbiri ödüllendirilmedi |
Taylor Ruck (YAPABİLMEK ) |
100 metre serbest
200 metre serbest
400 metre serbest
800 metre serbest
50 metre sırtüstü
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester | Dyana Calub (AUS ) | Jennifer Carroll (YAPABİLMEK ) | Sarah Fiyat (ENG ) |
2006 Melbourne | Sophie Edington (AUS ) | Giaan Rooney (AUS ) | Tayliah Zimmer (AUS ) |
2010 Delhi | Sophie Edington (AUS ) | Gemma Spofforth (ENG ) | Emily Seebohm (AUS ) Georgia Davies (WAL ) |
2014 Glasgow | Georgia Davies (WAL ) | Lauren Quigley (ENG ) | Brooklynn Snodgrass (YAPABİLMEK ) |
2018 Gold Coast | Emily Seebohm (AUS ) | Kylie Masse (YAPABİLMEK ) | Georgia Davies (WAL ) |
100 metre sırtüstü
200 metre sırtüstü
50 metre kurbağalama
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester | Zoë Baker (ENG ) | Sarah Poewe (RSA ) | Tarnee Beyaz (AUS ) |
2006 Melbourne | Leisel Jones (AUS ) | Jade Edmistone (AUS ) | Tarnee Beyaz (AUS ) |
2010 Delhi | Leiston Pickett (AUS ) | Leisel Jones (AUS ) | Kate Haywood (ENG ) |
2014 Glasgow | Leiston Pickett (AUS ) | Alia Atkinson (REÇEL ) | Corrie Scott (SCO ) |
2018 Gold Coast | Sarah Vasey (ENG ) | Alia Atkinson (REÇEL ) | Leiston Pickett (AUS ) |
100 metre kurbağalama
200 metre kurbağalama
50 metre kelebek
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester | Petria Thomas (AUS ) | Nicole Irving (AUS ) | Alison Sheppard (SCO ) |
2006 Melbourne | Danni Miatke (AUS ) | Jessicah Schipper (AUS ) | Alice Mills (AUS ) Lize-Mari Retief (RSA ) |
2010 Delhi | Fran Halsall (ENG ) | Marieke Guehrer (AUS ) | Emily Seebohm (AUS ) |
2014 Glasgow | Fran Halsall (ENG ) | Arianna Vanderpool-Wallace (BAH ) | Brittany Elmslie (AUS ) |
2018 Gold Coast | Cate Campbell (AUS ) | Holly Barratt (AUS ) | Madeline Groves (AUS ) |
100 metre kelebek
200 metre kelebek
200 metre bireysel karışık
400 metre bireysel karışık
4 × 100 metre serbest bayrak
4 × 200 metre serbest bayrak
4 × 100 metre karışık bayrak
Durdurulan olaylar
100 yard serbest
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1930 | Joyce Cooper (ENG) | Ellen King (SCO) | Valerie Davies (WAL) |
1934 | Phyllis Dewar (YAPABİLMEK) | Irene Pirie (YAPABİLMEK) | Jean McDowell (SCO) |
110 yarda serbest
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1938 | Evelyn de Lacy (AUS) | Dorothy Green (AUS) | Dorothy Lyon (YAPABİLMEK) |
1950 | Marjorie McQuade (AUS) | Margaret Wellington (ENG) | Joan Harrison (SAF ) |
1954 | Lorraine Crapp (AUS) | Virginia Grant (YAPABİLMEK) | Joan Harrison (SAF) |
1958 | Dawn Fraser (AUS) | Lorraine Crapp (AUS) | Alva Colquhoun (AUS) |
1962 | Dawn Fraser (AUS) | Robyn Thorn (AUS) | Mary Stewart (YAPABİLMEK) |
1966 | Marion Lay (YAPABİLMEK) | Lyn Bell (AUS) | Jan Murphy (AUS) |
400 yarda serbest
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1930 | Joyce Cooper (ENG) | Valerie Davies (WAL) | Cissie Stewart (SCO) |
440 yarda serbest
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1934 | Phyllis Dewar (YAPABİLMEK) | Jenny Maakal (SAF ) | Irene Pirie (YAPABİLMEK) |
1938 | Dorothy Green (AUS) | Margaret Jeffery (ENG) | Mona Leydon (NZL) |
1950 | Joan Harrison (SAF ) | Margaret Wellington (ENG) | Denise Norton (AUS) |
1954 | Lorraine Crapp (AUS) | Gladys Priestley (YAPABİLMEK) | Margaret Girvan (SCO) |
1958 | Ilsa Konrads (AUS) | Dawn Fraser (AUS) | Lorraine Crapp (AUS) |
1962 | Dawn Fraser (AUS) | Ilsa Konrads (AUS) | Liz Long (ENG) |
1966 | Kathy Wainwright (AUS) | Jenny Thorn (AUS) | Kim Herford (AUS) |
100 yard sırtüstü
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1930 | Joyce Cooper (ENG) | Valerie Davies (WAL) | Phyllis Harding (ENG) |
1934 | Phyllis Harding (ENG) | Margot Hamilton (SCO) | Valerie Davies (WAL) |
110 yard sırtüstü
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1938 | Pat Norton (AUS) | Jeanne Grönland (WAL) | Margot Hamilton (SCO) |
1950 | Judy-Joy Davies (AUS) | Jean Stewart (NZL) | Helen Yate (ENG) |
1954 | Joan Harrison (SAF) | Pat Symons (ENG) | Jean Stewart (NZL) |
1958 | Judy Grinham (ENG) | Margaret Edwards (ENG) | Philippa Gould (NZL) |
1962 | Linda Ludgrove (ENG) | Pam Çavuş (AUS) | Sylvia Lewis (ENG) |
1966 | Linda Ludgrove (ENG) | Elaine Tanner (YAPABİLMEK) | Janet Franklin (ENG) |
220 yard sırtüstü
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1962 | Linda Ludgrove (ENG) | Sylvia Lewis (ENG) | Pam Çavuş (AUS) |
1966 | Linda Ludgrove (ENG) | Elaine Tanner (YAPABİLMEK) | Margaret Macrae (NZL) |
110 yard kurbağalama
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1962 | Anita Lonsbrough (ENG) | Vivien Haddon (NZL) | Dorinda Fraser (ENG) |
1966 | Diana Harris (ENG) | Jill Slattery (ENG) | Heather Saville (AUS) |
200 yard kurbağalama
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1930 | Cecelia Wolstenholme (ENG) | Margery Hinton (ENG) | Ellen King (SCO) |
1934 | Clare Dennis (AUS) | Phyllis Haslam (YAPABİLMEK) | Margery Hinton (ENG) |
220 yard kurbağalama
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1938 | Doris Katlı (ENG) | Carla Gerke (SAF ) | Joan Langdon (YAPABİLMEK) |
1950 | Elenor Gordon (SCO) | Nancy Lyons (AUS) | Elizabeth Kilisesi (ENG) |
1954 | Elenor Gordon (SCO) | Mary Morgan (SAF) | Margaret Grundy (ENG) |
1958 | Anita Lonsbrough (ENG) | Jackie Dyson (ENG) | Christine Gosden (ENG) |
1962 | Anita Lonsbrough (ENG) | Jacqueline Enfield (ENG) | Vivien Haddon (NZL) |
1966 | Jill Slattery (ENG) | Stella Mitchell (ENG) | Vivien Haddon (NZL) |
110 yard kelebek
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1958 | Beverly Bainbridge (AUS) | Tessa Staveley (NZL) | Margaret Iwasaki (YAPABİLMEK) |
1962 | Mary Stewart (YAPABİLMEK) | Mary-Anne Cotterill (ENG) | Linda McGill (AUS) |
1966 | Elaine Tanner (YAPABİLMEK) | Judy Gegan (ENG) | Ann Barner (ENG) |
220 yard kelebek
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1966 | Elaine Tanner (YAPABİLMEK) | Marilyn Carson (YAPABİLMEK) | Ann Barner (ENG) |
440 yard bireysel karışık
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1962 | Anita Lonsbrough (ENG) | Linda McGill (AUS) | Jennifer Corish (AUS) |
1966 | Elaine Tanner (YAPABİLMEK) | Jan Murphy (AUS) | Jane Hughes (YAPABİLMEK) |