2014 Kış Olimpiyatları'nda kısa pist sürat pateni - Kadınlar 3000 metre bayrak yarışı - Short track speed skating at the 2014 Winter Olympics – Womens 3000 metre relay - Wikipedia
Bayanlar 3000 metre bayrak yarışı XXII Kış Olimpiyat Oyunlarında | |
---|---|
Podyum | |
Yer | Buzdağı Paten Sarayı Soçi, Rusya |
Tarih | 10 Şubat (yarı final ) 18 Şubat (final ) |
Rakipler | 32 8 ulustan |
Kazanma zamanı | 4:09.498 |
Madalya kazananlar | |
Kısa pist Sürat Pateni -de 2014 Kış Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Vasıf | ||
500 m | erkekler | KADIN |
1000 m | erkekler | KADIN |
1500 m | erkekler | KADIN |
3000 m bayrak | KADIN | |
5000 m bayrak | erkekler | |
kadın 3000 metre bayrak yarışı içinde kısa pist Sürat Pateni -de 2014 Kış Olimpiyatları 10-18 Şubat 2014 tarihleri arasında Buzdağı Paten Sarayı içinde Soçi, Rusya.[1]
yarı final 10 Şubat'ta final 18 Şubat.
Savunma Olimpiyat şampiyonu ve Dünya şampiyonu oldu Çin.
Vasıf
Ülkelere, Kasım 2013'te iki dünya kupasında düzenlenen dört özel Olimpiyat Eleme sınıflandırmasının bir kombinasyonu kullanılarak kota atandı.[2] Bu etkinlik için toplam 8 ülke yarışmaya hak kazandı.[3]
Sonuçlar
Yarı finaller
Yarı finaller 10 Şubat'ta yapıldı.[4]
Sıra | Yarı final | Ülke | Sporcular | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Güney Kore | Shim Suk-hee Park Seung-hi Kong Sang-jeong Cho Ha-ri | 4:08.052 | QA |
2 | 1 | Kanada | Marie-Ève Drolet Jessica Hewitt Valérie Maltais Marianne St-Gelais | 4:08.871 | QA |
3 | 1 | Rusya | Olga Belyakova Tatiana Borodulina Sofia Prosvirnova Valeriya Reznik | 4:13.938 | QB |
4 | 1 | Macaristan | Rózsa Darázs Bernadett Heidum Andrea Keszler Szandra Lajtos | 4:15.473 | QB |
1 | 2 | Çin | Fan Kexin Li Jianrou Liu Qiuhong Zhou Yang | 4:09.555 | QA |
2 | 2 | İtalya | Arianna Fontana Lucia Peretti Martina Valcepina Elena Viviani | 4:11.282 | QA |
3 | 2 | Japonya | Ayuko Ito Yui Sakai Biba Sakurai Sayuri Shimizu | 4:11.913 | QB |
DOLMA KALEM | 2 | Hollanda | Jorien ter Mors Sanne van Kerkhof Yara van Kerkhof Lara van Ruijven | DOLMA KALEM |
Finaller
Finaller 18 Şubat'ta yapıldı.[5]
Final B (Sınıflandırma Turu)
Sıra | Ülke | Sporcular | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
4 | Rusya | Olga Belyakova Tatiana Borodulina Sofia Prosvirnova Valeriya Reznik | 4:14.862 | |
5 | Japonya | Ayuko Ito Yui Sakai Biba Sakurai Sayuri Shimizu | 4:15.253 | |
6 | Macaristan | Rózsa Darázs Bernadett Heidum Andrea Keszler Szandra Lajtos | 4:24.496 |
Final A (Madalya Turu)
Sıra | Ülke | Sporcular | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Güney Kore | Shim Suk-hee Park Seung-hi Kim A-lang Cho Ha-ri | 4:09.498 | ||
Kanada | Marie-Ève Drolet Jessica Hewitt Valérie Maltais Marianne St-Gelais | 4:10.641 | ||
İtalya | Arianna Fontana Lucia Peretti Martina Valcepina Elena Viviani | 4:14.014 | ||
– | Çin | Fan Kexin Li Jianrou Liu Qiuhong Zhou Yang | DOLMA KALEM |
Referanslar
- ^ "Kısa Pist Hız Pateni Programı ve Sonuçları". SOOC. Alındı 12 Ocak 2014.
- ^ "XXII Kış Olimpiyat Oyunları için Yeterlilik Sistemleri, Soçi 2014" (PDF). Uluslararası Paten Birliği. Eylül 2012. Alındı 20 Aralık 2012.
- ^ "XXII 2014 Kış Olimpiyat Oyunları Sochi - Kısa Pist Sürat Pateni Girişleri". Uluslararası Paten Birliği. 22 Kasım 2013. Arşivlenen orijinal 2 Aralık 2013 tarihinde. Alındı 22 Kasım 2013.
- ^ Yarı Final Sonuçları
- ^ Final Sonuçları