1968 Yaz Olimpiyatları'nda Yüzme - Erkekler 100 metre sırtüstü - Swimming at the 1968 Summer Olympics – Mens 100 metre backstroke - Wikipedia
Bu makale için ek alıntılara ihtiyaç var doğrulama.Kasım 2017) (Bu şablon mesajını nasıl ve ne zaman kaldıracağınızı öğrenin) ( |
Yüzme -de 1968 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Serbest stil | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
800 m | KADIN | |
1500 m | erkekler | |
Sırtüstü | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kurbağalama | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kelebek | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
Serbest bayrak | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
4 × 200 m | erkekler | |
Karışık rölesi | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
erkekler 100 metre sırtüstü olay 1968 Olimpiyat Oyunları 21-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.[1] Bu yüzme kullanılan olay sırtüstü. Çünkü bir Olimpik yüzme havuzu 50 metre uzunluğundaki bu yarış, iki havuz uzunluğundan oluşuyordu.
Madalya kazananlar
Altın | Roland Matthes Doğu Almanya |
Gümüş | Charlie Hickcox Amerika Birleşik Devletleri |
Bronz | Ronnie Mills Amerika Birleşik Devletleri |
Sonuçlar
Isıtır
Grup 1
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Larry Barbiere | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.9 | |
2 | Franco Chino | İtalya | 1:02.0 | |
3 | Reinhard Blechert | Batı Almanya | 1:02.7 | |
4 | Luis Angel Acosta | Meksika | 1:06.5 | |
5 | Friedrich Jokisch | El Salvador | 1:13.7 |
Grup 2
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Roland Matthes | Doğu Almanya | 1:01.0 | |
2 | Santiago Esteva | ispanya | 1:03.0 | |
3 | Ejvind Pedersen | Danimarka | 1:03.5 | |
4 | Yevgeny Spiridonov | Sovyetler Birliği | 1:04.2 | |
5 | Jesús Cabrera | ispanya | 1:04.8 | |
6 | Eliseo Vidal | Küba | 1:06.4 | |
7 | Ronnie Wong | Hong Kong | 1:11.3 |
Grup 3
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Jim Shaw | Kanada | 1:01.8 | |
2 | Viktor Mazanov | Sovyetler Birliği | 1:03.1 | |
3 | Roddy Jones | Büyük Britanya | 1:04.1 | |
4 | José Joaquín Santibáñez | Meksika | 1:04.2 | |
5 | Herman Verbauwen | Belçika | 1:04.6 | |
6 | Gary Goodner | Porto Riko | 1:06.3 | |
7 | Yacoub Masboungi | Lübnan | 1:11.6 |
Grup 4
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Charlie Hickcox | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.1 | |
2 | Franco Del Campo | İtalya | 1:02.3 | |
3 | Danijel Vrhovšek | Yugoslavya | 1:02.9 | |
4 | Joseph Jackson | Büyük Britanya | 1:03.0 | |
5 | Gerald Evard | İsviçre | 1:05.8 | |
6 | Arturo Carranza | El Salvador | 1:17.4 |
Grup 5
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Yuriy Hromak | Sovyetler Birliği | 1:03.2 | |
2 | Leonardo Baremboin | Arjantin | 1:04.0 | |
3 | László Cseh Sr. | Macaristan | 1:04.6 | |
4 | Hans Tegeback | İsveç | 1:05.1 | |
5 | Jaime Rivera | Meksika | 1:05.1 | |
6 | Francisco Ramis | Porto Riko | 1:07.2 |
Grup 6
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Ronnie Mills | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.8 | |
2 | Bob Schoutsen | Hollanda | 1:02.8 | |
3 | Karl Byrom | Avustralya | 1:03.2 | |
4 | Kishio Tanaka | Japonya | 1:04.0 | |
5 | César Filardi | Brezilya | 1:04.6 | |
6 | Antonio Cruz | Guatemala | 1:11.8 |
Yarı finaller
Grup 1
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Charlie Hickcox | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.6 | |
2 | Jim Shaw | Kanada | 1:01.9 | |
3 | Reinhard Blechert | Batı Almanya | 1:02.2 | |
4 | Yuriy Hromak | Sovyetler Birliği | 1:02.4 | |
5 | Franco Chino | İtalya | 1:02.7 | |
6 | Danijel Vrhovšek | Yugoslavya | 1:02.7 | |
7 | Joseph Jackson | Büyük Britanya | 1:02.8 | |
8 | Ejvind Pedersen | Danimarka | 1:03.6 |
Grup 2
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Not |
---|---|---|---|---|
1 | Roland Matthes | Doğu Almanya | 1:01.3 | |
2 | Larry Barbiere | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.6 | |
3 | Ronnie Mills | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.8 | |
4 | Franco Del Campo | İtalya | 1:02.1 | |
5 | Bob Schoutsen | Hollanda | 1:02.1 | |
6 | Karl Byrom | Avustralya | 1:02.3 | |
7 | Santiago Esteva | ispanya | 1:02.4 | |
8 | Viktor Mazanov | Sovyetler Birliği | 1:02.5 |
Final
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Roland Matthes | Doğu Almanya | 58.7 | VEYA | |
Charlie Hickcox | Amerika Birleşik Devletleri | 1:00.2 | ||
Ronnie Mills | Amerika Birleşik Devletleri | 1:00.5 | ||
4 | Larry Barbiere | Amerika Birleşik Devletleri | 1:01.1 | |
5 | Jim Shaw | Kanada | 1:01.4 | |
6 | Bob Schoutsen | Hollanda | 1:01.8 | |
7 | Reinhard Blechert | Batı Almanya | 1:01.9 | |
8 | Franco Del Campo | İtalya | 1:02.0 |
Anahtar: VEYA = Olimpik rekor
Referanslar
- ^ "1968 Mexico City Yaz Oyunlarında Yüzme: Erkekler 100 metre Sırtüstü". Spor Referansı. Arşivlenen orijinal 17 Nisan 2020. Alındı 6 Kasım 2016.