1998 Dünya Su Sporları Şampiyonasında yüzme - Erkekler 400 metre bireysel karışık - Swimming at the 1998 World Aquatics Championships – Mens 400 metre individual medley - Wikipedia
Erkekler 400 metre ferdi karışık 1998 FINA Dünya Şampiyonasında | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 13 Ocak 1998 | |||||||||
Rakipler | 25 | |||||||||
Kazanma zamanı | 4 dakika 14.95 saniye | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
1998 FINA Dünya Şampiyonası | ||
---|---|---|
Dalış | ||
Bireysel | ||
1 m | erkekler | KADIN |
3 m | erkekler | KADIN |
10 m | erkekler | KADIN |
Açık suda yüzmek | ||
Tek | ||
5 km | erkekler | KADIN |
5 km | takım değerlendirmesi | |
Antalya 25 km | erkekler | KADIN |
Antalya 25 km | takım değerlendirmesi | |
Yüzme | ||
Serbest stil | ||
50 m | erkekler | KADIN |
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
800 m | KADIN | |
1500 m | erkekler | |
Sırtüstü | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kurbağalama | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Kelebek | ||
100 m | erkekler | KADIN |
200 m | erkekler | KADIN |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | KADIN |
400 m | erkekler | KADIN |
Serbest bayrak | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
4 × 200 m | erkekler | KADIN |
Karışık rölesi | ||
4 × 100 m | erkekler | KADIN |
Senkronize yüzme | ||
Solo | KADIN | |
Düet | KADIN | |
Takım | KADIN | |
Su topu | ||
Turnuva | erkekler | KADIN |
Erkekler 400 metre bireysel karışık yarışmasının finalleri ve eleme elemeleri 1998 Dünya Su Sporları Şampiyonası 13 Ocak 1998 Salı günü Perth, Batı Avustralya.
Bir Final
Sıra | İsim | Zaman |
---|---|---|
Tom Dolan (Amerika Birleşik Devletleri) | 4:14.95 | |
Marcel Wouda (NED) | 4:15.53 | |
Curtis Myden (YAPABİLMEK) | 4:16.45 | |
4 | Matthew Dunn (AUS) | 4:16.76 |
5 | István Batházi (HUN) | 4:20.28 |
6 | Robert Seibt(GER) | 4:20.56 |
7 | Trent Steed (AUS) | 4:21.86 |
8 | Tatsuya Kinugasa (JPN) | 4:21.91 |
B Final
Sıra | İsim | Zaman |
---|---|---|
9 | Frederik Hviid (ESP) | 4:21.66 |
10 | Steven Brown(Amerika Birleşik Devletleri) | 4:22.14 |
11 | Xavier Marchand (FRA) | 4:23.24 |
12 | Miguel Santolaya(ESP) | 4:26.79 |
13 | Krešimir Čač (CRO) | 4:27.18 |
14 | Josef Horký (CZE) | 4:29.75 |
15 | Mark Kwok (HKG) | 4:30.66 |
— | Xiong Guoming(CHN) | DSQ |
Nitelikli ısınma
Sıra | İsim | Zaman |
---|---|---|
1 | Marcel Wouda (NED) | 4:17.91 |
2 | Curtis Myden (YAPABİLMEK) | 4:18.70 |
3 | Tom Dolan (Amerika Birleşik Devletleri) | 4:19.67 |
4 | Trent Steed (AUS) | 4:20.13 |
5 | Matthew Dunn (AUS) | 4:21.22 |
6 | Robert Seibt (GER) | 4:21.50 |
7 | István Batházi (HUN) | 4:21.95 |
8 | Tatsuya Kinugasa (JPN) | 4:22.07 |
9 | Xavier Marchand (FRA) | 4:22.77 |
10 | Frederik Hviid (ESP) | 4:22.90 |
11 | Steven Brown (Amerika Birleşik Devletleri) | 4:23.93 |
12 | Josef Horký (CZE) | 4:28.70 |
13 | Xiong Guoming (CHN) | 4:28.72 |
14 | Miguel Santolaya (ESP) | 4:29.42 |
15 | Mark Kwok (HKG) | 4:29.71 |
16 | Krešimir Čač (CRO) | 4:30.83 |
17 | Kim Bang-Hyun (KOR) | 4:30.91 |
18 | Oliver Young (NZL) | 4:30.94 |
19 | Gunter Rodríguez (KÜP) | 4:31.47 |
20 | Marko Milenkovič (SLO) | 4:31.89 |
21 | Ratapong Sirisanont (THA) | 4:32.76 |
22 | Alex Fong Lik-Sun (HKG) | 4:32.91 |
23 | Adrian Andermatt (SUI) | 4:33.52 |
24 | Jin Hao (CHN) | 4:33.95 |
25 | Aleksandar Miladinovski (MKD) | 4:34.72 |
Ayrıca bakınız
- 1996 Erkekler Olimpiyat Oyunları 400m Bireysel Karışık (Atlanta)
- 1997 Erkekler Dünya SC Şampiyonası 400m Bireysel Karışık (Gothenburg)
- 1997 Erkekler Avrupa LC Şampiyonası 400m Bireysel Karışık (Seville)
- 2000 Erkekler Olimpiyat Oyunları 400m Bireysel Karışık (Sidney)